Полезная информация

КОНТАКТНІ ЛІНЗИ, АБО ЩО ТАКЕ ККЗ?

Виявляється, що за кордоном контактну корекцію зору, а саме так розшифровується загадкове ККЗ, використовують вже майже півстоліття. Ще більше мене вразили інші дані: на сьогодні у Європі та США контактна корекція зору набагато перевищує використання окулярів. Окуляри тепер носять в особливих випадках - за для краси чи за специфічних хвороб очей. А після того як "перша леді" Америки Хіларі Клінтон одягла на очі лінзи, власників окулярів поменшало ще принаймі вдвічі. Це в них, там. А як же розв’зується питання з контактною корекцією зорк у нас?

"Очам своїм не вірю"
З розгляду дефіциту не в такі далекі часи лінзи перетворилися у своєрідну модну необхідність сьогодні. Тому новий "одяг" для очей з’явився швиденько і в нас. Від кабінетів корекції зору, облаштованих по всій Україні, аж замерехтіло у тих самих очах. А звідки раптом у нас з’явилося стільки спеціалістів з контактної корекції зору? Ось тут і виникає сакраментальне запитання - кому ж довірити власні і єдині очі? Я звернулася до установи, яка працює на нашому ринку вже понад 5 років і має чималий досвід роботи в цій галузі. І, окрім цього, має найголовніше - дозвіл Міністерства охорони здоров’я Україн на свою діяльність.  Отож пропоную вашій увазі розмову з головним лікарем кабінету контактної корекції зору у центрі "Здоров’я" Печерського району міста Києва Оксаною Анатолієвною Солдатенко.

- Оксано Анатоліївно, у чому є полягає специфіка цієї своєрідної "одежі" для очей? Адже переважна більшість наших читачів дуже приблизно уявляє собі, що таке контактні лінзи?

- Контактін лінзи - це насамперед медичний виріб, який накладають на передній відділ ока (рогівку), щоб утворилося з неї єдине ціле. Лінзи фективно допомагають за короткозорості, далекозорості, астигматизму та інших дефектів очей. У деяких випадках підвищують гостроту зору навіть більше, ніж окуляри і входять до комплексу профілактичних заходів, спрямованих проти прогресування короткозорості. Лінзи дозволяють відновлявати працездатність очей  у деяких патологічних випадках, коли окуляри практично безсилі.

- Дуже цікавить, чому, образно кажучи, лінзам зручно сідати на оці?

- Справа  в тому, що лінзи підбирають відповідно до розміру ока. Крім того, комфортність лінзи залежить від  її форми, товщини і вмісту води в ній. Лінзи виготовляють із спеціальних матеріалів з різним вмістом води. Тому, чим більше води поглинає лінза, тим довше її можна носити, не знімаючи, і тим краще для ока. Умовно кажучи, чим гідрофільніша лінза, тим вона зручніша. Наприклад, є лінзи щоденного носіння - матеріал, з якого вони виготовлені, вбирає більше 40% води, їхня товщина - від шести сотих міліметра до п’ятнадцяти сотих міліметра. Тому їх можна носити не більше 14 годин на добу, обов’язково знімаючи на ніч... 

- Але ж є люди, які не хочуть щодня знімати й одягати лінзи...

- Звичайно, тому і існують лінзи тривалого носіння, які вбирають від 55 до 72 відсоьків вологи. Вони значно тонші за ті, котрі обов’язково знімати на ніч... Їх можна носити декілька днів підряд, навіть тиждень. Але мушу обов’язково попередити: не довіряйте різним рекламам, які розповідають, буцімто їх лінзи можна носити на протязі місяця чи півроку, не знімаючи жодного разу. Це - дуже небезпечно для ваших очей.

- Оксано Анатоліївно, припустимо я маю лінзи, які можна носити, не знімаючи,  кілька днів поспіль. потім я їх знімаю. Що мушу робити далі?

- Далі їх необхідно дезинфікувати  та зняти протеїнові й інші шкідливі для ваших очей та лінз відкладення. Це робиться просто: кладемо лінзи до спеціального хімічного розчину або ж до розчину, у якому розчинені спеціальні таблетки.. Після такої очистки перекладаємо до футляра (коробочки), у якому зберігаємо. Футляр заповнений фізіологічним розчином - рідиною, що в ній перебувають лінзи в той час, коли ви їх не носите. Є також препарати, за допомогою яких очищаємо лінзи від бруду та пилу. Процедура не однакова  для різних видів лінз, тому я подала вам найзагальнішу схему. На практиці це все має значно простіший вигляд  - разом з лінзами пропонуємо все необхідне по догляду за ними. Усі вищезгадані процедури відбиратимуть набагато менше часу, ніж здається на перший погляд.

- А які, так би мовити, вади у м’яких контактних лінз?

- Якщо все скурпульозно порівнювати, то переваг у лінз виявляється набагато більше - недаремно ж вони надзвичайно популярні у всьому світі. Але люди хочуть знати і "мінуси": трапляються випадки, коли за певних хвороб очей атрофія здорового нерва, переродження  (дистрофія рогівки), м’які лінзи протипоказані, або, що буває рідше людина не може звикнути до них. Однак значно частіше не звикають до твердих лінз. Якщо з лінзами правильно і ретельно доглядати, вони чудово вам служитимуть.

- У Вашому кабінеті є не лише медичні, а й косметичні лінзи. Чи не могли б ви докладгі розповісти про їхнє викоритання?

- Із задоволенням. В Україні про цей вид послуг поки щомало хто знає. Він ще новий для нас. Суть полягає в тому, що будь-яка людина, нічим не ризикуючи, може змінити колір власних очей, якщо він їй набрид або не подобається. До того ж ви можете мати і гарний зір. Очі можна "перефарбувати" у зелений, синій, блакитний, коричневий, навіть рожевий чи фіолетовий кольори. нині популярно змінювати колір очей з-поміж акторів, фотомоделей... До речі, зверніть увагу на такий цікавий факт - половина охочих змінити колір очей - чоловіки, саме вони дедалі частіше навідуються до нас.

- Справді, це цікаво, але хотілося ще б дізнатися ще, які з лінз користуються зараз найбільшою популярністю в Україні?

- Власне у нашому кабінеті є весь вибір лінз вітчизняного та зарубіжного виробництва: американські лінзи фірм "Bausch Ex Lomb", "Ciba Uision", французькі лінзи "Essilos" та інші. Користуються поплярністю й лінзи Київської фірми "Лікон" різних моделей - "Лілея", "Любава", "Олімпія". За якістю вони не поступаються закордонним аналогам, а коштують значно дешевше, так само, як і препарати з догляду за ними.

- Щойно у вас в кабінет іпрочитала про новинку - м’які контактні лінзи з фільтром ультрафіолетового спектру сонячного проміння. Як я зрозуміла, вони виконують функцію звичайних сонцезахисних окулярів?

- Не зовсім. Вони діють як саме незвичайні сонцезахисні окуляри і ось чому: звичайні дешеві окуляри, які продаються просто на вулиці, приховують у собі величезну небезпеку для ваших очей. За яскравого сонця ви надягаєтезатемнені окуляри, унаслідок чого зіниці очей рефлекторно розширюються. Якщо ж окуляри не мають ультрафіолетового фільтра, через розширену зіницю на сітківку вашого ока потрапляє  потік шкідливого ультрафіолетового проміння більший у 1,5 - 2 рази від звичайного. Справжні ж сонцезахисні окуляри із 100% фільтром ультрафіолету коштують вельми дорого. Але навіщо вам зайві витрати, коли ви можете виправити зір і захиститись від ультроафіолету одночасно - надягти лінзи, не ховаючи обличчя за окулярами.

- Так, це справді вихід, наприклад для моїх очей. Та поясніть, будь ласка, чим небезпечний для нас цей ультрафіолет?

- Справа в тому, що ультрафіолетове проміння згубно впливає на сітківку ока, зумовлюючи атрофію клітин внутрішньої оболонки ока, що погіршує зір. Ось чому в Європі та Америці використання лінз із фільтром набуло ознак справжнього буму. Адже людина буває під впливом шкідливого проміння не лише на сонці, а й сидячи за комп’ютером чи працюючи за галогенного освітлення.

- Дякую Вам, Оксано Анатоліївно, за надзвичайно цікаву й змістовну розповідь. Отже можемо підбити своєрідні підсумки нашої розмови:

  • лінзи не змінюють зовнішності людини і не помітні для тих, хто їх оточує;
  • вони повторюють усі рухи людського ока, розширюючи таким чином поле зору людини;
  • за перепаду температур, навідміну від окулярів, не пітніють;
  • з ними можна вільно захоплюватися спортом, навіть плавати, щоправда у спеціальних окулярах;
  • потрапляти під дощ, хоч плакати не бажано;
  • вони не можуть впасти й розбитися, як окуляри, е можуть випасти з ока, коли ви біжете чи стоїте наруках;
  • з ними можна користуватись косметикою, підфарбовувати очі.

Але пам’ятайте, необхідно підбирати й приміряти лінзи лише в умовах медичного кабінету, у кваліфікованого фахівця. Ваші очі - дзеркало Вашої душі, тож не ховайте свою ніжність, увагу, любов, чуйність та душевне тепло, вони не повинні губитись у холодному склі окулярів!


сайт создан компанией веб студия